[O2] TUTORIAL - Montaż podświetlenia przestrzeni na nogi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • koleś
    odpowiedział(a)
    Są takie same. Obojętne który kupisz.

    Zostaw komentarz:


  • MATT_DST
    odpowiedział(a)
    Panowie do tego modu ktory wybrac zestaw z chin:
    ten
    czy
    ten
    oba niby to samo ale 1 tanszy i lampki inne.
    oba beda dobre do O2 przedlift? Bez ledow oczywiscie.

    Zostaw komentarz:


  • Przemek_i
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
    na coś czasami się przydam
    To już drugi raz , pierwsza pomoc była jak u naver zakładaliśmy Footwele i nie działało

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    na coś czasami się przydam

    Zostaw komentarz:


  • koleś
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
    działa na pewno 3C8 ..E
    Wymieniłem na ten co napisałeś. Świeci podświetlenie wraz z deską. Bordnetz 3C0 937 049 AJ nie ma tego.

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    nie wiem czy 3C0..AJ to miał, na działa pewno 3C8 ..E (innych nie stosuję)
    przy czym te ledy też mogą mieć znaczenia, zamień na zwykłe żarówki testowo

    Zostaw komentarz:


  • koleś
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
    W Bordnetzie aktywujemy w Bajcie 0 bit 2
    I teraz po otwarciu drzwi będą się świeciły lampki z ustawioną jasnością
    W maxidocie pojawi się menu light&vision->footwel light - tam ustawiamy jasność
    Nie radzę przesadzać, bo się mocno grzeje żarówka.

    Jeśli w bordnetzie aktywujemy Bajt 16 bit 7
    Wtedy będą nam się świeciły lampki po zapłonie z jasnością ustawianą regulacją dechy
    Fajna sprawa

    Powyższe dotyczy O2.
    Dołożyłem, zakodowałem jak wyżej i nie świeci mi w drugiej opcji. Pierwsza opcja jest super. Zamiast lampek żarówkowych dałem moduły ledowe. Może to mieć znaczenie? Po zapłonie mrugną tylko 5 razy i tyle.

    Bordnetz 3C0 937 049 AJ
    i
    Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.

    Zostaw komentarz:


  • szere
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez gradek Zobacz wpis
    ustawisz VCDS-em
    to wiem, tylko gdzie :-) ?

    bajt 20 bit 0 i bajt 12 bit 5 + adaptacja?
    Ostatnio edytowany przez szere; 48118.

    Zostaw komentarz:


  • gradek
    odpowiedział(a)
    szere wszystko ustawisz VCDS-em lub na MD

    Zostaw komentarz:


  • szere
    odpowiedział(a)
    Panowie pomocy a bardziej podpowiedzi bo się już pogubiłem
    O2FL oświetlenie nóg, najpierw działało tylko podczas otwierania/zamykania samochodu na 100% tak jak oświetlenie wnętrza, po minięciu okresu zachwytu nad modem przeszedłem do wersji otwierania/zamykania na 100% i chciałbym aby podczas jazdy (chyba tylko przy włączonych światłach mijania) świeciło na 20%... skończyłem na tym, że podczas otwierania/zamykania oraz podczas jazdy (przy włączonych światłach mijania) świeci na 20%. Jak to ustawić w VCDS aby świeciło przy otwieraniu/zamykaniu na 100% i podczas jazdy na 20% (podczas jazdy oświetlenie nóg działa tylko przy włączonych światłach mijania?)?

    Zostaw komentarz:


  • koleś
    odpowiedział(a)
    Trzeba zakodować przecież.
    Miałeś odpowiedni pin w 50?

    Zostaw komentarz:


  • marcin607
    odpowiedział(a)
    Dobra zamontowane pod bordnetza alw nie działa :-(

    Zostaw komentarz:


  • marcin607
    odpowiedział(a)
    Boję się szperać w tej wtyczce a poza mój mint chuba tego nie ogarnie. A wiesz może w który kabelek trzeba się wpiąć w tych do lampki? I minus gdzie przykręcić?

    Zostaw komentarz:


  • koleś
    odpowiedział(a)
    Nie. Będzie tak jak w mojej Fabii czyli podświetlenie nóg włączy się gdy otworzę z pilota lub otworzę drzwi lub wyciągnę kluczyk ze stacyjki. Włączenie lampki w podsufitce nie włącza nóżek.
    Podepnę się we wtyczce bordnetza.
    Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.

    Zostaw komentarz:


  • marcin607
    odpowiedział(a)
    Panowie trochę drut ale jak się wpiąć w lampkę podsufitki?? Jak będą one wtedy świeciły?? Cały czas??

    Zostaw komentarz:


  • koleś
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
    tylni
    Napisz tak na forum Fabii to masz zaraz zjebki

    A w temacie, to ja podepnę pod lampkę wnętrza. A prynajmniej zobaczę jak to będzie działać. Yeti nie moje więc wyłączenie tylnego czerwonego nie wchodzi w grę.
    Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    Faktycznie dziwacznie w Yeti
    Wszystkie auta mają ten pin wolny (B50) a a yetas ma tu halogen tylny
    ciekawe...
    Ostatnio edytowany przez krzynol; 1427.

    Zostaw komentarz:


  • Szo_gun
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez gradek Zobacz wpis
    Szo_gun gdzie z tyłu są halogeny?
    Światło przeciwmgielne tylne - myślę że inni się domyślą

    Zostaw komentarz:


  • gradek
    odpowiedział(a)
    Szo_gun gdzie z tyłu są halogeny?

    Zostaw komentarz:


  • Szo_gun
    odpowiedział(a)
    Więc tak:

    Skończyło się na tym że PIN B50 użyłem jako pinu do oświetlenia nóg - sterowanie z poziomu komputera działa bez problemu.
    Lewy tylny halogen można albo podpiąć do przednich halogenów, albo zakodować przez VCP na innym pinie - jeśli jest jakiś wolny.

    Zostaw komentarz:


  • Szo_gun
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
    Też utknąłem w tym punkcie. Mam rozpisane piny bordnetza i nie ma wyjścia na nóżki. Tak jak w Octavii. Możesz spróbować pod pin 10 w brązowej. Daj znać czy to działa bo ja nie mam aktualnie dostępu do Yeti żeby to sprawdzić.
    Złącze, 52-stykowe -T52c- (brązowe):
    10 - Wyjście oświetlenia wnętrza (31), oświetlenie wnętrza/włącznik drzwiowy

    B50 jest opisany tak:
    50 - Wyjście do żarówki reflektora przeciwmgłowego lewego -L46-
    Dzięki za info - po południu będę testował.

    Znalazłem jeszcze taki zapis:
    52-pin connector -T52b- (white):
    43 - Output for interior light - terminal 30g
    Więc spróbuję te dwa piny i dam znać

    Zostaw komentarz:


  • koleś
    odpowiedział(a)
    Też utknąłem w tym punkcie. Mam rozpisane piny bordnetza i nie ma wyjścia na nóżki. Tak jak w Octavii. Możesz spróbować pod pin 10 w brązowej. Daj znać czy to działa bo ja nie mam aktualnie dostępu do Yeti żeby to sprawdzić.
    Złącze, 52-stykowe -T52c- (brązowe):
    10 - Wyjście oświetlenia wnętrza (31), oświetlenie wnętrza/włącznik drzwiowy

    B50 jest opisany tak:
    50 - Wyjście do żarówki reflektora przeciwmgłowego lewego -L46-
    Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.

    Zostaw komentarz:


  • Szo_gun
    odpowiedział(a)
    Może nie Octavia, ale ta sama płyta podłogowa - ale mam problem.
    Chciałem dołożyć oświetlanie nóg w Skodzie Yeti 2012 - niestety
    PIN B50 jest zajęy
    PIN B7 jest wolny, ale nie działa - prawdopodobnie nie ma pinu w BCM.

    Probowałbym metodą prób i błędów - ale poduszka powietrzna od nóg skutecznie przeszkadza żeby wpinać pin "na ślepo".

    Może ktoś z Was się orientuje lub może sprawdzić który pin odpowiada za oświetlenie nóg w BCM: 1K0 937 086 R ?

    Kodowanie poszło bez problemu - ustawiłem także opcje z rozjaśnianiem z poziomu MFA - więc zakładam że BCM obsługuje takie oświetlenie i kwestia tylko znalezienia pinu?

    Zostaw komentarz:


  • Przemm81
    odpowiedział(a)
    Całe życie się człowiek uczy...

    Zostaw komentarz:


  • DJ MŁODY
    odpowiedział(a)
    przecież to jest proste jak budowa gwożdzia

    Zostaw komentarz:

Pracuję...